Uważaj na Meksyk

Meksyk to kraj często odwiedzany w szczególności przez amerykańskich turystów. To, że jest punktem wycieczkowym niektórych podróżnych, nie oznacza, że jest miejscem bezpiecznym. Wręcz przeciwnie, Meksyk to państwo o wysokim stopniu przestępczości.

Meksyk może poszczycić się wyjątkową kulturą, apetyczną kuchnią i niezwykłymi krajobrazami, ale należy pamiętać, że nie jest zbyt bezpieczny. Turyści, którzy wybierają się do Meksyku muszą być szczególnie uważni. W Meksyku przestępczość jest na porządku dziennym.

Nie obce są tu napady w miastach, nawet z bronią w ręku. Ostrożność trzeba zachować także przy wyborze taksówki i nie wsiadać do nieoznakowanych pojazdów. Na granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych działają grupy narkotykowe, dlatego należy wystrzegać się tych obszarów.

Meksyk jest krajem niebezpiecznym szczególnie dla kobiet, które mogą paść ofiarą przemocy seksualnej. Policja nie podchodzi zbyt poważnie do doniesień o gwałtach, a znane są przypadki przetrzymywania i seksualnego wykorzystywania turystów.