Popularne filmy produkujące herbaty

Ilość firm produkujących herbatę jest imponująca. Zapewne każdy z nas choć raz stawał zakłopotany przed regałem w sklepie, na którym mieniły się kolorowe pudełka wypełnione naszym ulubionym napojem.

W naszej głowie kołotały wtedy pytania o to, która maraka jest najlepsza? Czy cena jest tożsama z jakością? A może zdać się na popularność danej marki? A co z tradycją marki? Czy odgrywa ona większą rolę w jakości oferowanych produktów? Jedną z najpopularniejszych marek produkujących herbatę jest z pewnością firma Lipton. W swoim asortymencie firma posiada zarówno herbaty tradycyjne, jak i bardzo popularne herbaty mrożone.

Na Polskim rynku firma jest obecna od 1993 roku, ale jej historia sięga o wiele dalej, bo aż do roku 1871, gdy to Sir Thomas Johnstone Lipton otworzył w szkockim Glasgow swój pierwszy sklep handlowy. Ciekawostką jest fakt, że przedsiębiorczy Szkot jako jeden z pierwszych zaczął stosować promocje, pokazy i degustacje swoich produktów.

W 1885 roku w Nebrasce powstała pierwsza zagraniczna filia założona przez Sir Thomasa – Johnstone Packing, która otworzyła szlak firmie liptona na amerykańskiej ziemi.