Nigeria – najludniejsza i najbardziej niebezpieczna

Nigeria to najludniejszy kraj kontynentu afrykańskiego. Duża liczba mieszkańców to również wiele religii. W Nigerii wyznawane jest chrześcijaństwo, islam czy szamanizm.

Warto wspomnieć, że kraj ten bogaty jest w złoża ropy naftowej. Są to jedne z największych takich złóż na całym świecie. Jednak Nigeria słynie jeszcze z czegoś.

Z niebezpieczeństwa. Nigeryjczycy są ludźmi wyjątkowo zapalczywymi. Sami mieszkańcy nie mogą czuć się bezpiecznie we własnym kraju, a co dopiero turyści.

Przestępczość widoczna jest na każdym kroku, a prawo opiera się na samosądach. Podejrzane zaułki, szaleni kierowcy i brutalne akty przemocy to częste elementy nigeryjskiego życia. W Nigerii wciąż utrzymuje się wysokie zagrożenie terroryzmem i porwaniami obcokrajowców.

Szczególnie niebezpieczne są tereny północne i środkowe. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegało, że w tym afrykańskim kraju mogą zdarzać się ataki na hotele, bary, restauracje czy miejsca kultu religijnego. Celem zamachów terrorystycznych mogą paść również domy mieszkalne czy poszczególne osoby.