Nigeria – najludniejsza i najbardziej niebezpieczna

Nigeria to najludniejszy kraj kontynentu afrykańskiego. Duża liczba mieszkańców to również wiele religii. W Nigerii wyznawane jest chrześcijaństwo, islam czy szamanizm.

Warto wspomnieć, że kraj ten bogaty jest w złoża ropy naftowej. Są to jedne z największych takich złóż na całym świecie. Jednak Nigeria słynie jeszcze z czegoś.

Z niebezpieczeństwa. Nigeryjczycy są ludźmi wyjątkowo zapalczywymi. Sami mieszkańcy nie mogą czuć się bezpiecznie we własnym kraju, a co dopiero turyści.

Przestępczość widoczna jest na każdym kroku, a prawo opiera się na samosądach. Podejrzane zaułki, szaleni kierowcy i brutalne akty przemocy to częste elementy nigeryjskiego życia. W Nigerii wciąż utrzymuje się wysokie zagrożenie terroryzmem i porwaniami obcokrajowców.

Szczególnie niebezpieczne są tereny północne i środkowe. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegało, że w tym afrykańskim kraju mogą zdarzać się ataki na hotele, bary, restauracje czy miejsca kultu religijnego. Celem zamachów terrorystycznych mogą paść również domy mieszkalne czy poszczególne osoby.

Może Ci się również spodoba