Książki

Książki często poza tymi dla bardzo małych dzieci nie są traktowane, jako zabawki szczególnie przez samych zainteresowanych a warto sprawić by były.

Większość dzieci nie lubi czytać, ponieważ są do tego zmuszane poprzez obowiązkowe lektury, jeśli jednak dziecko będzie mogło czytać to, co chce i zostanie odpowiednio do tego przekonane może się okazać, że będzie to dla niego olbrzymia frajda.

Warto dziecku pokazać, że poza tymi obowiązkowymi lekturami, „przez” które musi przejść każdy są jeszcze książki, które mogą wciągnąć do fikcyjnego świata.

Świadomość rodziców jest coraz większa, zdają sobie sprawę, że im szybciej zaczną dziecku czytać to zacznie rozumieć i samo będzie miało ochotę zostać sam na sam z literaturą.

W edukacji pojawia się coraz więcej pozycji fantasy właśnie po to by zachęcić je do czytania jest to olbrzymi postęp w porównaniu do kilkudziesięciu poprzednich lat.

Wydawcy z kolei starają się wzbogacić książki dla najmłodszych obrazkami czy szkicami, które czytelnicy muszą uzupełnić.