Jakie pustaki poryzowane wybrać?

Pustaki poryzowane są jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów budowlanych, jeśli chodzi o budowanie ścian zewnętrznych. Nic dziwnego, oferują one szereg zalet, który mają duże znaczenie właśnie przy takim zastosowaniu. Do plusów pustaków poryzowanych należy przede wszystkim doskonała izolacja termiczna – wyższa nawet, niż w przypadku pustaków ceramicznych.

Pustaki poryzowane są też zdrowe. To materiał, który zapewnia dobry mikroklimat wewnątrz domu, nie narażając mieszkańców na działanie alergenów. Na rynku znajdziemy pustaki poryzowane o różnych rozmiarach.

W przypadku ścian zewnętrznych, szczególnie duże znaczenie ma grubość materiału budowlanego, która w tym przypadku bezpośrednio przekłada się na izolacyjność termiczną. Dlatego na ścianę zewnętrzną warto wybrać grubsze pustaki. Mniejsza grubość będzie odpowiednia, gdy pustaki poryzowane wybierzemy jako materiał do utworzenia ściany wewnętrznej budynku – do tego pustaki również doskonale się nadają.

Warto dodać, że mogą zapewnić nie tylko dobrą izolację termiczną, ale również akustyczną, co w wypadku wnętrza odgrywa dużą rolę. Duże znaczenie mają również rozmiary pustaków, czyli ich szerokość i wysokość. Te wymiary mają wpływ na szybkość prac, a także ilość zużywanej zaprawy.

Większe elementy pozwalają na znaczące przyspieszenie prac. Na tempo wykonywania robót pozytywnie wpływa również profil pustaków poryzowanych. Są one formowane na pióro i wpust, co pozwala uniknąć stosowania spoin pionowych.